Anatolia Turizm Akademisi tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nın eserleri ülkenin çeşitli yerlerinde sergilenmeye devam ediyor. Geçen ay Antalya Akra Otel ve havaalanında sergilenen karikatürler şimdi de Ankara'da, Armada AVM'de. Sergi 13 Ocak'a kadar açık..
 
‘’Dünden Bugüne Tatillerin Değişimi’’ konulu 9. Uluslararası
 Turizm Karikatürleri Yarışması’na, 62 ülkeden 584 sanatçı yarattıkları toplam 1101 karikatürün katıldığı yarışmada dereceye giren eserler Türkiye’nin çeşitli illerinde ve farklı mekanlarda sergilenmeye devam ediyor.
 
2009 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışma, dünyadaki tek turizm karikatür yarışması olarak biliniyor. Er Yatırım ve Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle düzenlenen yarışma, ”Gençler’’ ve ‘’Yetişkinler’’ olmak üzere iki kategoride gerçekleştiriliyor. 26 Nisan 2018 tarihinde İzmir’de,  Four Points by Sheraton’de yapılan ödül töreninde ‘’Gençler’’ kategorisinde Birincilik Ödülü’nü ödülünü İran’dan Zahra Omidi ve ‘’Yetişkinler’’ kategorisinde de Birincilik Ödülü İranlı karikatür sanatçısı Mohsen Zarifian ödüllerini almıştı. 
 
Armada AVM’de açılan sergi 4 – 13 Ocak 2019 tarihleri arasında Armada AVM’nin giriş katında ziyarete açık olacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )