Bünyesinde Bursa, Antalya, Marmaris ve Bodrum'da 7 otelin de olduğu Kervansaray Yatırım Holding, borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak alacaklı bankalarla görüşmelerin devam ettiğini henüz anlaşma sağlanmadığını açıkladı...
 
Hisse senetleri borsada işlem gören Kervansaray otellerini de sahibi olan holdingin hissedarlarından bir bölümünün şirketten mal kaçırıldığı iddiasıyla dava açılan şirket, basında çıkman haberler üzerine bir açıklama yaptı.
 
Kısa adı KAP olan Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na gönderilen 
açıklamada Kervansaray'la ilgili "Geçmiş dönemde oluşan borçlarla ilgili Bankalarla ve Faktoring Şirketleriyle anlaşma yoluna gidildiği..." haberlerinin doğru olmadığı belirtilerek şöyle deniyor:
İş bu hususta Şirketimizin henüz kamuya açıklanmamış bir gelişmesi olmamakla birlikte 15.12.2017 tarihli KAP açıklamasında bazı banka borçları için yapılandırma görüşmelerinin sürdüğü belirtilmiş ve 01.01.2018-30.09.2018 Dönemi Finansal Raporunda yapılandırılan-kapatılan finansal borçlara ilgili dipnotlarda yer verilmiştir. 
 
Şu aşamada Kreditörler ve Finans Kuruluşları ile yapılandırma görüşmelerimiz devam etmekte olup, ilgili gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığı ile duyurulacaktır.”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )