Marmaris Kızılkum Koyu'nda inşaatına başlanan Mandalin Otel için bugüne kadar 30 milyon harcandığı halde inşaat bitmedi...
 
Marmaris’te deniz yolu girişi üzerindeki Kızılkum Koyu'nda bulunan 550 odalı, 1100 yatak kapasiteli Mandalin Otel inşaatı 30 yıldır bitmedi.
 
Sözcü'den Mustafa Sarıipek'in haberine göre yapımına 1988 yılında başlanan otelin inşaatı için 30 milyon dolar harcandı. 2013 yılından itibaren inşaatı duran otel, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile Afet ve Acil Durum (AFAD) tarafından deprem tatbikatlarında ve tanıtım filmlerinde kullanılmaya başlandı.
 
Yeri süper, artık inşaat bitmeli
 
Marmaris'te uzun yıllardı turizmle uğraşan, geçmiş dönem İçmeler Belediyesi meclis üyeliği yapan Asım Geniş de otelin durumuna tepki gösterenlerden. Geniş yaptığı açıklamada “Marmaris'te koy olarak fazla alan yok. Burası ise Marmaris merkeze yakın ve süper bir yerde ama atıl pozisyonda duruyor. Ne kişiye, ne bir kuruluşa ne de memlekete faydası olmayan atıl bir yer durumunda. Acilen çözülmesi gerek. Benim meclis üyesi olduğumuz dönemde yardımcı olmaya çalıştık ama bir türlü kabul etmediler ve bu hale geldi” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )