Bolu Belediyesi tarafından Gölcük Tabiat Parkı'nda inşaatına devam edilen bungalov ve otel inşaatı projesi için mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi...
Bolu'nun doğal güzelliklerinden Gölcük Tabiat Parkı'nda 19 odalı dağ köşkü oteli ve 25 bungalov projesine mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Ağaçlara zarar verdiği belirlendi
 
Bolu Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan tahsisli Gölcük Tabiat Parkı'nda geçtiğimiz Haziran ayında bungalov ve otel inşaatı projesine başlamıştı. Proje kapsamında 19 odalı dağ köşkü ve 25 bungalov yapılacaktı. Gölcük Platformu, projenin doğanın yapısını bozacağı gerekçesiyle dava açtı. Bolu İdare Mahkemesi’nde görülen davada, bilirkişi, inşaatı süren evlerin mevcut ağaçlara ve ağaç köklerine zarar verdiğinin gözlendiği yönünde rapor hazırladı. Mahkeme de projenin durdurulmasına karar verdi. Kararda, projenin uygulanması halinde telafisi güç zararlara neden olabileceği belirtilirken dağ kızağı ve teleferik hattı projesi için ise bölgeye zararı olmadığı gerekçesiyle yürütmeyi durdurma talebini reddedildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )