Antalya Belek'ta 2011'de 550 bin oyun ile zirveye ulaşan sektör birkaç yıldır yaşadığı sıkıntıyı 2018'de atlatmanın ötesinde zirve yapacağı belirtiliyor


 
Antalya 2018’de diğer alanlarda olduğu gibi golfe iyi başladı. Yeni yılın ilk ayını dolu geçiren tkesisler bu yılın golfte en iyi yıllar arasında olacağını söylüyor.

 
 
Maxx Royal Golf Kulübü Genel Müdürü Cahit Şahn "İspanya ve Portekiz"e kafa tutan golf turizmimiz var. Rezervasyonlar eski haline geldi" dedi.

 
National Golf Kulübü Genel Müdürü Bekir Kara da bu yıl toparlanma sürecinde olduklarını belirtterek geçen “Şimdiden 22 bin 500lük raunt randevumuz var. Bu çok iyi bir rakam, 2011 yılındaki rekora yaklaşacağımızı düşünüyorum" dedi.

 
 
Kısa adı BETÜYAB olan Belek Turizm Yatırımcıları Birliği Genel Müdüarü BekirAkkaş, “Antalya’nın goflte tek sorunun direkt uçuş olmamasıdır. Buna rağmen çok başarılıyız” dedi.
 
15 golf sahası ile golf tesisinin bulunduğu Bele’teki otellerin yönheticileri bölge olaravkTurkish Airlines World Finals Turnuvası ile Tiger Woods, Justin Rose, Lee Westwood, Rory Mcllroy ve Webb Simpson gibi dünyanın en iyi golfçülerinin ağırlandığı oyunlara ev sahnipliği yapmalarnına karşın ülke genelinde yaşanan sıkıntıların yansıması sonucu 2017 yılının kötü geçtiğini, 2018’de ise daha ilk ay gerçekleşen oyunlar ve gelen rezervasyonlardan bu yılın iyi geçeceğini belirterek şunları söylüyor:
 
“Belek’te 2011 yılında 550 bin oyun oynandı. 2017 ise bugüne kadar golf turizminin en sönük geçtiği yıl oldu. 2018 yılı ise, golf turizmi açısından güzel başladı. Birçok saha, yeni yılın ilk ayını neredeyse dolu geçirdi.”
 
BETUYAB Genel Müdürü Bekir Akkaş, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
 “2017"nin otellerdeki dolulukların yüksek gitmesine rağmen golf açısından kötü gittiği. İç pazar ve Rusça konuşan ülkelerde golf oynayan sayısı yüksek olmadığı için bu sayılar golfe yansımadı.  Golf sahalarının en büyük misafirleri Avrupa ülkeleri olduğu için geri gitmeyi durduramadık" Belek"te bulunan 15 saha, Avrupa’daki ilk 30 arasına girdi. 2018 yılında hedef 2011 rakamlarını yakalamak. 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )