Hac kuraları 2019 yılında kutsal topraklara gitme hakkı kazanacak olan hacı adaylarını belirledi. işte kurada kazananların...
Hac kura sonuçları | Hac kurası sonucu 2019 isim isim liste sorgulama…
 
Hac kura çekilişi sonuçları açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da katılımıyla gerçekleşen kura çekilişi, 80 bin hacının belirlenmesiyle sonuçlandı.
 
Hac kuraları 2019 yılında kutsal topraklara gitme hakkı kazanacak olan hacı adaylarını belirledi.
Kurada ‘Kesin Kayıt Hakkı’ elde edenler, 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecekler. Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.
 
Hac kuraları sonucunda ismi çıkan ve hacca gitmeye hak kazananlar Hac kura çekimleri listeleri arasında adını arayacak.
Diyanet'ten hac kurası sonuçları için yaptığı açıklamaya göre; kura çekiminde; kayıt yapılan yıllara göre kat sayı uygulanması ve kuranın; hacı adaylarının peş peşe girdiği kura sayısının kendisiyle çarpımı sonucu elde ediliyor.
 
Hac kura sonuçlarına internet ortamında  https://www.hac.gov.tr/adresinden ulaşılabiliyor.
 
Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdıkları iller bazında “Oda Tercihli” veya “Otel Tercihli” hac konaklama türlerinde sıralamaya konulmaları şeklinde çekiliyor. Kura sonuçlarında asil ve yedek tasnifi yapılmayacağı gibi Diyanet ve acente ayırımına da gidilmeyecek.
 
2019 yılı hac kura sonuçlarını öğrenmek için tıklayın. http://hacumre.diyanet.gov.tr/HacKuraSonuc/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )