Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atadığı ETS Tur ve Voyage ile Maxx Otellerinin sahibi tesisleri için imar barışına başvurduğunu söyledi...
 
Bakanlığa getirilmesinin şirketine nasıl yansıdığına ilişkin soruyu yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, "Ne derler? diye yapılması gerekeni de yapamıyorsun. Hiçbir şey yapamıyorsun. Avantajı hiç yok, dezavantajı çok" dedi.Ersoy otelleri için imar barışı başvurusunda bulunduğunu söyledi.
 
Otel grubum çok kurumsaldı
 
Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosunu ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy soruları yanıtlarken “Konumunuz şirketinizde yapacaklarınızı etkiliyor mu? sorusuna şöyle cevap verdi: " Otel grubum çok kurumsaldı zaten. Üç kolda işim var. Bir enerji grubum var. Enerjide de yapacaklarımı yapmıştım. Yatırımlarım bitmişti. Tur operatörü kısmı biraz etkileniyor olabilir. Olaya şöyle bakıyorum. Turizmi bir yere getirmeyi başarırsam, şirketlerim de değerleniyor. İlla onlara yeni bir şey katmak zorunda değilim. Bakanlığım tam tersi dezavantaj oluyor. "Ne derler? diye yapılması gerekeni de yapamıyorsun. Hiçbir şey yapamıyorsun. Avantajı hiç yok, dezavantajı çok."
 
İmar barışına başvurdum
 
Bakan Ersoy  "Kendi otelleriniz için imar barışına başvurdunuz mu" şeklindeki soruya da şu yanıtı verdi:
Otellerimde lojmanlarda vardı galiba. Süre uzatımına hepsine başvurdum. Çok büyük avantaj niye kaçırayım? Rakamlar yüksek değil. İşletmelerin yarım sezonluk kârı. Devlet açısından yapılmış çok güzel bir jesttir. Bizden tahsisli yüzde 50’den fazlası başvurdu."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )