ITB Berlin Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Cornelia Diamond Otel Genel Müdürü Zafer Alkaya, " Alman pazarını tekrar güzel günlerine döndürmemiz lazım. Bunun için hep birlikte uğraşıyoruz" dedi.
 
 
ITB Berlin Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Zafer Alkaya, " Almanya Antalya’nın vazgeçilmezidir’ dedi.
AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Cornelia Diamond Otel Genel Müdürü Alkaya, Alman  pazarının tekrar güzel günlerine döndürülmesi için hep birlikte çalışılması gerektiğini belirterek şunları söyledi :
"Her pazarın kendine yönelik bir dinamizmi var. Gerçeği var. Antalya'nın iki ana pazarı var. Almanya ve Rusya. Almanya özellikle orta Avrupa'nın da lokomotifi olduğu için çok önemli. Benelüks ve orta Avrupa'nın diğer ülkeleri de pazarın izinde giden pazarlar.
 
Bu anlamda Almanya pazarı çok önemli. Alman pazarını tekrar güzel günlerine döndürmemiz lazım. Bunun için hep birlikte uğraşıyoruz. Hep birlikte çaba içerisindeyiz. Alman turizmcilerle her zaman görüşüyoruz. Onların Türkiye'ye, Antalya'ya bakışları son derece pozitif. Bize her konuda yardımcı oluyorlar. Biz de onlara destek oluyoruz. Antalya pazarıyla ilgili yıllardan beri başarılı çalışmalarımız var.
 
Antalya'ya hızlı ve hak ettiğimiz akışı sağlamak zorundayız
 
Alman şirketlerinin sahibi oldukları yerler ve işletmeler var Antalya'da. Onların da Antalya destinasyonundan büyük umutları var. Bir an önce Antalya'ya hızlı ve hak ettiğimiz akışı sağlamak zorundayız. Rusya pazarı son derece umutlu. Rusya pazarındaki sıkıntıları giderdik. Rusya'dan akış sağlıklı şekilde olmakta. Buna paralel Almanya başta olmak üzere Avrupa'yı da hallettiğimiz takdirde o ışıltılı günlerimize dönmememiz için hiçbir sebep yok" diye konuştu.

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )