Çeşme plajlarının belediye tarafından işletilmesi talebiyle dikkatleri üzerine çeken Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Başlattığımız projeleri tamamlamak için bir dönem daha göreve talip oldum' dedi.
 
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, başlattıkları projeleri tamamlamak için bir dönem daha başkanlık yapmak istediğini, bu nedenle yeniden aday olduğunu söyledi. 
 
Türkiye'de, turizmde yaşanan sıkıntılara rağmen, Çeşme'de turizmde

 büyük sıkıntı yaşanmadığını belirten Dalgıç, başlatılan ve recam ettirmek istediği turizm ile ilgili projeleri anlatırken şunları söyledi:
 
Çeşme'nin ekonomik girdisinin büyük bir kısmı turizmden. 300 kilometrekarelik yarımadamızın her kesime hitap etmesini istiyoruz. Dünyaca ünlü Ilıca Plajı'nın işletme hakkını 10 yıllığına alarak şemsiye ve şezlonglan ücretsiz yaptık. Bizim yapmak istediğimiz, plajımızı kullanan bütün Çeşme halkımızın ve konuklarımızın, kıyı kenar yapısı içindeki hizmetlerden ücretsiz yararlanmasıdır.
Çeşme gerçekten üst segmente hizmet veren bir bölge. Ancak havlunuzu alıp denize de girebileceğiniz bir yer. Su sporları açısından da çok zengin. Sörf ve kite sörf, yelken ve yatlarla ilgili uluslararası organizasyonlar yapılıyor. 
 
Sahilimizde, insanların rahatlıkla denize girebilecekleri platformlar yapacağız. Çeşme Marina'dan başlayacak 4 kilometrelik bir alanda çalışma yapacağız.
 
Cumhuriyet Meydanı, Çeşme Kalesi'nin önü ve Kervansaray'ın önü ile ilgili ciddi bir projemiz var. Kale'nin ve tarihi Kervansaray'ın karşısı yeniden düzenlenecek. Cumhuriyet Meydanı'ndaki yeni kamulaştırdığımız binanın da restorasyonu yakın zamanda başlıyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )