Thomas Cook, CEO'su Peter Fankhauser, 2018 yılı bilançolarında zarar görünmesine karşın yatırım programlarını değiştirmeyeceklerini söyledi...
 
Avrupa seyahat endüstrisi pazarının en büyük ikinci grubu Thomas Cook, 2017-18 dönemindeki zarara rağmen yatırım stratejisini değiştirmeyeceğini açıkladı.
 
Thomas Cook, CEO'su Peter Fankhauser, kaybolan yatırımcı güvenini yeniden kazanmak için doğru bir stratejiye sahip olduklarını söyledi.Thomas Cook’un 2017-18 dönemi mali bilançosunu açıkladığında grubun zarar ettiğinin görülmesi üzerine borsadaki hisse senetleri hızla değer yitirmişti.
''Kötü sonuçları görmezden gelemeyiz, ama…
 
2017-18 mali yılında elde ettikleri kötü sonuçların görmezden gelinemeyeceğini dile getiren Fankhauser, ancak bu sonuçların genel stratejiyi sorgulanır hale getirmeyeceğini ileri sürdü. Fankhauser, ''Otel markalarımız, özellikle yeni markamız Csa Cook ve Cook's Club, gibi yan ürünlerimiz mükemmel bir şekilde çalışıyor. Bu pozitif etkiler, Avrupa'daki sıcak hava dalgası ve havacılık sektöründeki sorunlar nedeniyle ortaya çıkan olumsuz tabloyu bertaraf ediyor'' diye konuştu.
 
''20 yeni otel açacağız'
 
Thomas Cook'un finansal olarak sağlam bir zeminde olduğunu söyleyen Fankhauser, ''Ancak bilanço sonuçlarımızı iyileştirmek için stratejimizi hızlıca hayata geçirmeliyiz. 2019'da sadece kendi markamızla açacağımız otel sayısı 20'' açıklamasında bulundu.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )