İstanbul Beyazıt'taki The President Hotel Genel Müdürü Atacan Yücel, ağırlıklı olarak Cezayir, Ortadoğu ülkeleri, İspanya, Romanya, Yunanistan'dan olan müşterilere İtalyanların da eklendiğini söyledi...
 
İstanbul Beyazıtk'taki  BW Plus The President Hotel Genel Müdürü Atacan Yücel, otel olarak bölgedeki gelişmelere paralel  pazar yelpazesinin genişlediğini söyledi.
 
Bu yıl ağırlıklı olarak Cezayir, Ortadoğu ülkeleri, İspanya, Romanya, Yunanistan’dan dahil birçok ülkeden turistleri ağırladıklarını belirten Yücel, gelecek yılın turizm pazarına ilişkin değerlendirme yaparken genişleyen pazar yelpazesine dikkat çekerek şunları söyledi:
 
 
 
“2019’da, sürpriz yapmasını beklediğimiz ülke İtalya. Özellikle gemi turları ile şehrimize gelecek olan İtalyan turistlerin sezona bir canlılık getirmesini umuyoruz. Ayrıca İspanya’dan beklentilerimiz, her sene olduğu gibi önümüzdeki sene oldukça yüksek. Senenin belli dönemlerinde Arap turistlerin yoğunlukta olacağını görüyoruz. Bu arada, Rus pazarını da dikkate alıyoruz. Grup olarak, bugüne kadar olduğu gibi gelecek yıl da, uluslararası fuarlardaki yerimizi alacağız. Ülkemizi, şehrimizi ve otellerimizi tanıtmaya devam edeceğiz. Hedef pazarlarımız içinde, Ukrayna ve Rusya başta olmak üzere, İspanya, Ortadoğu, İtalya ve Arap ülkeleri (Suudi Arabistan, Kuveyt) pazarlarıyla birlikte geniş bir hedef pazar haritamız bulunuyor” dedi.
 
“Avrupa ve diğer ülkelerden turistlerin, ülkemiz turizmine geri dönüşleri noktasında, ülkemizin güvenli olduğunu bilmeleri önemlidir. Güvende olduğuna inanan turistler, elbette İstanbul ve diğer turizm bölgeleri görmek için en küçük bir fırsatı dahi değerlendireceklerdir. Bir diğer konu, Euro ve Doların, TL karşısındaki yükselişidir ve bu durum ülkemizde tatil yapmayı ekonomik hale getirmektedir. Sonuç olarak, güvenli ve ekonomik bir ülke olmamız, Avrupalı turistler başta olmak üzere, tüm ülke insanlarının önem verdikleri hususlar olarak ön plana çıkmaktadır. Ülkemizin tarihi yapısı ve dünyanın önemli metropollerinden biri olması, üç tarafının denizlerle çevrili olması, tarihi zenginlikleri ve geleneksel konukseverliğimizin, istikrar konusunda yakalan bu çizginin devam ettirilmesi halinde beklentileri karşılayan bir 2019 yılının bizi beklediğini söyleyebilirim” diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )