Alman tur operatörü Alltours'un tepe yöneticisi Markus Daldrup, Türkiye'nin kriz öncesi seviyeleri yakalamak üzere olduğunu belirtti.

Turizmgazetesi- Almanya seyahat pazarının altıncı büyük grubu Alltours’un Türkiye satışlarının iki kat arttığı bildirildi.
 
2016 ve 2017’de önemli kayıplar yaşadığı Almanya pazarında yeniden yükselişe geçen Türkiye, kriz öncesi dönemin seviyelerine doğru ilerliyor.
 
Pazarda Türkiye kapasitesini azaltmayan ya da belirli ölçüde azaltan tur operatörlerinin yanı sıra geçtiğimiz dönemlerde büyük ölçüde Türkiye’den uzaklaşan tur operatörlerinin de satışlarında büyük ölçüde artışlar yaşandığı haberleri geliyor.
 
Son yıllarda İspanya başta olmak üzere Yunanistan ve Bulgaristan gibi destinasyonlara ağırlık veren ve kapasitesini büyük oranda buralara kaydıran Alltours’un Türkiye satışlarının iki kat arttığı belirtiliyor.
 
2018 yaz sezonunda genel satışlarında büyük artışlar yaşandığını kaydeden Alltours tepe yöneticisi Markus Daldrup, Türkiye satışlarının ise iki kat arttığını ve kriz öncesi dönemin seviyelerine yaklaştığını söyledi.
 
Türkiye’nin fiyat/hizmet kalite dengesi açısından çok iyi bir destinasyon olduğunu hatırlatan Daldrup, yüksek kalitedeki otelleri ve çok uygun fiyatları ile pazara yeniden geri dönüş yaptığını ifade etti.
 
Daha çok Ege bölgesine ağırlık veren Alltours, Ege’de toplam 470 otellik kapasitesi ile 2018 yaz sezonu satışlarını sürdürüyor.
 
Daldrup’un verdiği bilgilere göre Yunanistan ve Bulgaristan’a olan talepte de önemli artışlar kaydedildi. Ayrıca Tunus, Mısır gibi son yılların kaybeden destinasyonlarında da yüzde 100’lere varan artışlar yakalandı.

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )