Adıyaman'daki seyahat acenteleri TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'ya gönderdikleri mektupta FETÖ'den yargılanıp ceza alan Murtaza Yakaryılmaz'ın Denetim Kurulu Üyesi olarak göreve devam etmesinin meslek örgütüne zarar verdiği belirtiliyor...
 
Başaran Ulusoy ve ekibinin  aklanmadığı genel kurulda göreve seçilen yeni yönetimin Denetim Kurulu Üyesi Murtaza Yakaryılmaz ile ilgili her biri skandal niteliğindeki olaylara hergün bir yenisi daha ekleniyor.
 
Adıyaman’daki seyahat acenteleri Murtaza Yakaryılmaz’ın Denetim Kurulu Üyesi sıfatını da kullanarak bölgede yaptığı işlemlerden duydukları rahatsızlığı TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya yazdıkları mektup ile iletti.
 
Aralarında İnandı Turizmden Cemal İnandı, Demal Turizm’den Abuzer Demirtaş, Verde Turizm’den Osman Demirdal ve Seyit Turizm’den Mehmet Tunç ve Şefkat Turizm’in olduğu seyahat acentelerinin imzalayarak TÜRSAB Başkanına gönderdikleri mektup şahsın göreve devam etmesinin TÜRSAB’a zarar vereceği belirtilerek gereğinin yapılması isteniyor.
 
 
 
Mektubun bir bölümünde şöyle deniyor :
 
“Bu şahsın; sizin de malmunuz olduğu üzere medyaya yansıyan ve ilimizde yapmış olduğu başka usülsüzlüklerden ziyadesiyle rahatsız olduğumuzu bilmenizi isteriz.”
 
Adıyaman’daki seyahat acentelerinin TÜRSAB Denetim kurulu statüsünü de kullanarak yaptığı usülsüzlükler ve yürüttüğü yasadışı işlemlerden dolayı şikayet ettiği Murtaza Yakaryılmaz FETÖ Adıyaman "çatı" davasında yargılandı, "nitelikli dolandırıcılık" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası, 250 bin 300 TL adli para ceza aldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )