Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 8. Resort Turizm Kongresi'nde turizmcilere seslendi.
 
 8. Resort Turizm Kongresi’nde turizmcilere seslendi. 
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) organize ettiği 8. Resort Turizm Kongresi’nde turizmcilere seslendi. 
 
Antalya denilince turizm, turizm denilince Antalya’nın akla geldiğini kaydeden Türel, turizmi konuşmak için en uygun adresin Antalya olduğuna işaret etti. Antalya’nın 14 milyon turist hedefine adım adım ilerlediğini ifade eden Türel, 2018’in tüm zamanlarının rekorunun kırıldığı bir yıl olduğunu belirtti. Yaşanan çalkantılı bir dönemden sonra elbirliği ile sorunların aşıldığını belirten Menderes Türel, bundan sonra başarının devam ettirilmesi için neler yapılabileceğinin irdelenmesi gerektiğini kaydetti. 
 
Turizm çeşitliliği ve 12 aya yayılmasının önemine işaret eden Türel, turizmde artık nicelik değil, niteliğin önemli hale geldiğini söyledi.Turizmin 12 aya yayılması halinde Antalya’nın 20 milyon turiste ulaşabileceğini kaydeden Türel, 6 aya sıkışan turizmin iç pazarın da etkisi ve yabancı tur operatörlerinin rezervasyonlarını genişletmesi ile 8 aya uzadığını, 12 ay hedefine adım adım ilerlendiğini dile getirdi. 
 
“Şehrimizdeki yaşam kalitesini yükseltirsek turizme en büyük hizmeti yapmış oluruz” diyen Türel, Antalya’nın altyapısındaki gelişmenin en başta turizme yaradığının altını çizdi. 
 
Turizmin dünyada rekabet şartlarının en zor olduğu sektör olduğuna değinen Türel, “Bu sektörde bizi güçlü kılan argümanlar var. Bu yarışta şehrin yaşam kalitesini artırmamız, tarihi ve doğal güzelliklerini ön plana çıkarmalıyız. Şehrimizdeki yaşam kalitesini yükseltirsek turizme en önemli hizmeti vermiş oluruz. Misafirlerimizin konforlu bir şekilde Antalya’da vakit geçirmesini sağlamalıyız. 2000 yıl önce Romalılar tarafından Antalya yeryüzü cenneti olarak kuruldu. Biz de 21. yüzyılın yeryüzü cennetini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz” dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )