Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, 170'in üzerinde futbol sahasına sahip Antalya'da Ocak-mart döneminde futbol ve diğer spor branşlarından çeşitli ülkelerden 3 bine yakın takımın Antalya'ya kamp yapmaya geleceğini söyledi.
 
Yeni yılın ocak-mart döneminde yerli ve yabancı futbol kulüplerini ağırlayacak Antalya'ya Süper Lig, alt ligler ve yurt dışından gelecek futbol takımları ile diğer spor dallarındaki takımlarla beraber 3 bine yakınspor kulüpü 
kamp yapacak.
 
 
 
Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 170'in üzerinde futbol sahasına sahip Antalya'da ocak ayından itibaren yerli ve yabancı futbol takımlarının kampa gireceğini söyledi. 
 
"Takım sayısı şimdiden 2 binin özerinde" 
 
Spor turizmi sayesinde oteller için ölü bir sezon olan aralık, ocak, şubat ve mart aylarında Antalya'daki konaklama tesislerinin dolu olduğunu, çalışanların da işsiz kalmadığını anlatan Yaşacan, spor turizminin Türkiye'ye milyonlarca dolar katkı yaptığını söyledi. Dernek Başkanı Yaşacan, en önemli katkının tanıtım noktasında olduğunu vurgulayarak, "Spor turizmi, Türkiye'nin güvenilir bir ülke olduğunu kanıtlıyor. Buraya gelen takım antrenman yaparken ülkelerin televizyon programlarında 'Zenit, Spartak Moskova, Schalke, VVerder Bremen, Dortmund Antalya'da kamp yapıyor' dedikleri zaman Türkiye'nin reklamı, tanıtımı oluyor. Spor turizminin tanıtıma yaptığı katkı çok önemli." şeklinde konuştu.
 
Türk takımlarının yanı sıra Rusya, Ukrayna, Romanya, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Çekya, Macaristan ve Türk cumhuriyetlerinden takımların Antalya'da kamp yapacağını aktaran Yaşacan, "En iyi sezonumuz olan üç sene öncesini yakaladık. O zaman Antalya'da 3 bin takım kamp yapmıştı. Bu sene kamp yapacak takım sayısı şimdiden 2 binin üzerinde. Kasım ayı sonu ve aralık ayındaki rezervasyonlarla 3 bini yakalarız." değerlendirmesinde bulundu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )