İran Kültür Mirası, El Sanatları ve Turizm Kurumu Başkanı Munisan, 22 Kasım'dan itibaren, havalimanlarında İran'a giriş yapan turistlere yönelik bandrolsüz e-vize uygulamasının hayata geçtiğini açıkladı...
İran, turizm sektöründe yeni bir adım atarak e-vize uygulamasını başlattı. 
İran Cumhurbaşkanlığı Kültür Mirası, El Sanatları ve Turizm Kurumu Başkanı Ali Asger Munisan, 22 Kasım'dan itibaren, havalimanlarında İran'a giriş yapan turistlere yönelik bandrolsüz e-vize uygulamasının hayata geçtiğini açıkladı. 
 
Munisan, uygulama çerçevesinde. Dışişleri Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile gerekli koordinasyonu sağladığını dile getirdi.
Munisan, bu uygulamada hedeflenen konunun turistlerin ülkeye gelişgidişlerini kolaylaştırmak ve idari işlemleri hızlandırmak olduğunu belirterek, "Söz konusu uygulama sayesinde turist sayısında büyük artış yaşanması bekleniyor" dedi. 
 
ABD Başkanı Donald Trump, daha önce çıkardığı yasayla aralarında İran'ın da bulunduğu bazı ülkelere seyahat eden turistler için ABD'ye girişte vize kısıtlamaları getirmişti. Tahran yönetimin, yaptığı yeni hamleyle, İran'a gelecek turistlerin bu yöndeki kaygılarını hafifletmeği amaçladığını belirtiliyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )