Türkiye'ye 2014'e gelen Choice Hotels, portföyünü EOS Gayrımenkul'un yatırımını yaptığı 110 odalı Tekirdağ Clarion Hotel ile genişletmeye devam ediyor.
 
Choice Hotels bünyesindeki markalardan Clarion, Türkiye’deki 4. otelini Tekirdağ’da açacak Yatırımcı EOS Gayrimenkul’un yaptığı İstanbul-Tekirdağ anayolu üzerindeki 110 odalı otel Clarion adıyla hizmete girecek.
 
Otelin yatırımcısı Fatih Koyuncu,
 “Tekirdağ ve çevresi çok hızlı büyüyor ve şehrin uluslararası markalı, merkezi bir konuma sahip bir otele ihtiyacı vardı. Bu özellikleri üzerinde barındıran Clarion Hotel’in Tekirdağ’ın en önemli konaklama merkezlerinden biri olacağına inanıyorum” dedi. 
 
Choice Hotels Almanya ve Orta Avrupa Genel Müdürü Georg Schlegel, de son iki yılda Türkiye’de hem franchiselarımız hem de genel olarak otel geliştirmeleri açısından zorlu geçtiğini söyledi. Türkiye’de dördüncü Clarion Hotel’i açmak için Fatih Koyuncu'nun desteğini aldıklarını ifade eden Georg Schlegel yakın gelecekte bölgeye daha fazla otel projesi gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Georg Schlegel, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türkiye’de şu anda Clarion Hotel Golden Horn, Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey ve Clarion Hotel Kahramanmaraş olmak üzere üç Clarion markalı otelimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra Çeşme Alaçatı’da bulunan The S Hotel, Ascend Hotel Collection markamıza bağlı olarak temsil edilip faaliyet gösteriyor. Ascend Hotel Collection kısa süre önce Almanya'da ilk otelini açtı ve şu anda Avrupa'da büyüyor. Marka, son iki yıldır Avrupa'da Stockholm, Kopenhag, Barselona, Madrid, Nice, Freiburg ve Almanya’nın farklı şehirlerinde varlığını hızla genişletti ve şu anda Avrupa'da 50'den fazla otele ve dünya çapında 200'den fazla otele ulaştı.”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )