"Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği" ana temalı 8. Uluslararası Resort Kongresi'nin ana konuşmacısı Jet2Holidays CEO'su Steve Heapy. Kongreye yurtiçinden ve yurtdışından 1500'ün üzerinde katılım bekleniyor...
 
Türkiye’nin turizmde girdiği yeni süreç ile buna ilişkin öngörüler 29 Kasım’da Antalya Lara’a Miracle Resort’te yapılacak 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde tartışılacak.
 
Kongreyi düzenleyen Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Başkanı Dr. Erkan Yağcı, “Kongre her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya turizminde söz sahibi konuşmacılar ile “Daha iyi nasıl oluruz?”un yanıtını aranıp tartışıldığı platform olacak. Bu özelliği ile kongre sektöre ışık tutacak” dedi.
Dr. Yağcı kongrede turizmin durumunun tartışılacağını, yeni gelişmeler ışığında, 2019 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği değerlendirileceğini belirterek “Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları ele alınacak” dedi.
 
Ana teması “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olan kongrenin konu başlıkları ve oturumları şöyle:
 
? EKONOMİK GELİŞMELER
? HAVACILIK SEKTÖRÜNDE GELİŞMELER
? TÜRKİYE’DE TURİZMİN DURUMU VE AKDENİZ BÖLGESİNDE REKABET
? ONLINE VE DİJİTAL TURİZMDE DEĞİŞEN TURİST PROFİLİ
? RUSYA YENİDEN
? TÜRKİYE’NİN TANITIMINDA MEDYANIN ROLÜ
? OTELCİLİKTE YENİ EĞİLİMLER
? 2019 TÜRKİYE TURİZM VE TANITMA STRATEJİSİ
? KONAKLAMA  SEKTÖRÜNDE NELER OLUYOR
 
Kongrede; Jet2Holidays CEO’su Steve Heapy baş konuşmacı, Denizbank CEO’su Hakan Ateş,  Hotelbeds Yönetim Kurulu Başkanı Joan Vila, Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, LMX CEO’su Lars Ludwig, ReviewPro CEO’su Ronald James Friedlandei konuşmacılar arasında yer alacak.
 
Konuyla ilgili olarak AKTOB’tan yapılan açıklamada yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan bütün kesimler ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey karar verici temsilcilerin katılacağı 8. Uluslararası Resort Kongresi’ne geçen yıl 1300 kişinin katıldığı, bu yıl 1500’ün üzerinde katılım olmasının beklendiği bildirildi.
 
Kongre, 28 Kasım 2018’de  Baia Otel Lara’da kokteyl programı ile başlayacak. 29 Kasım 2018’de Miracle Otel’de Kongre gerçekleşecek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )