Alman zincirinin Türkiye'deki tek oteli olan tesisin yatırımcı mal sahibi Korcan Turizm konkordato ilan etti.
 
Sektör adına konuşanlar turizmde işlerin "iyi" olduğunu söylüyor ama bankalar tahsil edemedikleri kredileri nedeniyle icra yoluyla otelleri alıyor, şirketler ödeyemedikleri borçları için konkondato ilan ediyor…
 
Alman otel zinciri Steigenberger'in, Türkiye'deki tek oteli olan Steigenberger Istanbul Airport’un sahibi olan Korcan Turizm konkortado ilan etti.
 
Otel İstanbul’da Haziran 2016’da hizmete girmişti.
 
Birgün Gazetesindeki habere göre otelin yatırımcısı malsahibi Korcan Turizm Benzin Ürünleri Ticaret Sanayi A.Ş’nin talebi üzerine Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi 2018/704 Esas No kararı ile şirkete 3 kişilik geçici komiser heyeti atadı.
 
Mahkeme kararında Korcan Turizm Benzin Ürünleri Ticaret Sanayi A.Ş.'ye konkordato (adi konkordatodan kaynaklanan, 285 İla 308/h) davası nedeniyle 3 ay süreli konkordato kararı verildiği bu kapsamda şirkete 3 kişilik geçici komiser heyeti atandığı belirtiliyor.
 
 
Bankaların alacaklarına karşılık icradan aldığı  ve konkordato ilan eden oteller
 
- Kuşadası Fantasia Garanti Bankası
- Antalya Serik'teki Vera Mare Fibabank
- Antalya Manavgat Örenşehir'deki Green Imperial Beach Hotel'e icra işlemi yapıldı.
- Ramada Encore İzmir, Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ve Hampton by Hilton Kocaeli otelleri konkordatoya gitti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )