COOP TRR CEO'su Cumhur Sefer, başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden tur operatörlerinin Türkiye ile çalışmasını sağladıklarını, bunun ilk örneği Bulgar Flamingo Tours'un, Kasım ayından itibaren Antalya operasyonlarına başlayacağını söyledi.
   
Almanya’daki Türk seyahat acentelerinin oluşturduğu Coop Trr. Almanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinden tur operatörlerini Türkiye ile çalışmaya yönlendiriyor

Kısa adı TOAR olan, TÜRSAB bünyesindeki Tüketici-Otel-Acenta-Rehber İlişkileri Komitesi'nde görev yapan Cem Polatoğlu sık sık değişen mevzuat nedeniyle seyahat sigortası ile ilgili yapılacak işlemleri soru yanıt şekylinde yazdı.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) dönemindeki Rus yaşamını anlatan 'Sosyalist Yaşam Müzesi' Antalya Murat paşa Güzeloba'da hizmete girdi. Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, müzeyi 'Sovyet zamanı Rusya nasıl bir yerdi?' sorusuna cevap vermek için açtıklarını söyledi.

Avrupa'da Almanca konuşulan ülkelerde (Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda) faaliyet gösteren tatil satış acentelerinin çatı kuruluşu QTA, (Quality Travel Allianz) yıllık toplantısını Antalya-Belek'te yapacak.

ITB Çin'in daha ikinci yılında 52 yıllık ITB Berlin'e rakip olma yoluna girdiği belirtiliyor. Türkiye yılı kutlandığı Çin'de Türkiye fuarda 'Göbeklitepe'yi tanıtacak.

Antalya Tanıtım Vakfı çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Antalya Kongre Bürosu (ACB), 15 - 17 Mayıs tarihleri arasında Frankfurt'ta düzenlenen, IMEX Fuarı'na katıldı....

Anı Tur sahibi Veli Çilsal ile ilgili daha önce gündeme gelen hileli iflas iddiaları bu kez mal kaçırmak için eşinden danışıklı boşanma ile gündemde,,,,

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Türkiye'ye en uygun sistem her şey dahildir' TYD Başkanı Oya Narin: 'Her şey dahil' sistemi Türkiye turizmine değer katıyor...

KKTC'de yatırımların 10 yilda kendini amorti ettiğini belirten Akol Group CEO'su Niyazi Şanal bu sürenin Bodrum'da 12 yılın üzerinde olduğunu bu nedenle KKTC'ye yatırımın cazip olduğunu söyledi.

Ocak-Nisan döneminde Antalya'daki müze ve örenyerlerini 380 bin kişi ziyaret etti, buradan 3.4 milyon gelir elde edildi. Ençok ziyaretçi 87.743 kişiyle Aspendos.

AKP'nin 24 Haziran'da yapılacak seçimi kazanması halinde Turizm Bakanlığı'nı kapatmayı planlıyor

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin yapılacağı 24 haziran ile ilgili partiler bir yandan seçim bildirgelerini hazırlarken bir yandan da Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin tümüyle yürürlüğe girmesiyle yapacakları işler ile ilgili planlar yapyor.

İstanbul'da boğaz ve adalara tur yapan teknelerde yolcu sigortasının zorunlu olmasına karşın uygulanlmadığı bunun da güvenlik sorunu oluşturduğu belirtiliyor...

Elite World Grubu, eylül ayında İstanbul Küçükyalı'da hizmete sokacağı zincirin 5. halkası Elite World Asia Hotel'in Satış ve Pazarlama Direktörlüğüne getirilen Baysal , Ağaoğlu Hotel Grubu'nun Turizm Koordinatörü olarak görev yapıyordu.