Kuruluşundan başlayarak faaliyete olduğu süre boyunca ve kapanıncaya kadar belirsizlikleri ile dikkat çeken Bora Jet, bu kez şirketin son sahibi Yalçın Ayaslı'nın havayolunu alan SBK'ye yönelik iddialarla mahkemelik oldu...
 
BoraJet’in satışı ABD’de dava konusu oldu
 
BoraJet’i SBK Holding’e devreden ABD’de yaşayan Yalçın Ayaslı, firmanın yeni sahibi Sezgin Baran Korkmaz(SBK) Holding ve ABD’de tutuklu bulunan ortaklarının kendisi üzerine 

Türk tur operatörleri, Türkiye'nin ençok turist aldığı Rusya'da pazarı yönlendiren konuma gelirken Avrupa pazarında da yeniden yükselişe geçti. Avrupa'nın en büyük 50 tur operatörü listesine 4 Türk tur operatörü girdi....
 
Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi’nin Avrupa’nın en büyük 50 tur operatörü ile ilgili araştırmasında Türk tur operatörlerinden 4’ü listeye girdi.
 
Bunlardan OTI Holding’in iki yıl önce satın aldığı Ferien Touristik ciro ve müşteri sayısını artırarak önceki yıl 31. sırada iken bu yıl 24. sıraya yükseldi.OTI Holding’in satın almasından sonra pazarda hızla yükselen Ferien 2018’de müşteri sayısını yüzde 63 artırarak 188 bin kişiye yükseldi.

Türkiye'nin en köklü otobüs firmalarından olan Ulusoy Seyahat'in marka hakkını alan ve konkordato başvurusu sonucu 3 ay süre verilen Ulusoy Ulaşım hakkında iflas kararı verildi.
Ulusoy otobüs firmasının iflasına karar verildi.
İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde görülen duruşmaya davacı Ulusoy Ulaşım'ın vekili Abidin Oğul ile alacaklılar İro Turizm, Temsa, Loukoil ve Akpet, Coca Cola, Mapar Otomotiv, Enerjisa, Osmanlı Turizm, Yapı Kredi Bankası vekilleri katıldı.

Dışişlerinin seyahat uyarısı olmasına karşın, kültür turları alanında faaliyet gösteren Clio seyahat acentesi 8 yıldır devam eden iç savaşın artık sona erme sürecine girdiğini söyleyerek Suriye'ye tur düzenleyeceğini açıkladı.
 
Kültür turları düzenleyen Fransız seyahat acentesi ilki  6 - 15 Nisan’da olmak üzere daha sonra ekim ayına kadar devam edecek Suriye turunu ““Bu binlerce yıllık tarihe geri dönen ilk kişi olun” sloganıyla satıyor.
Antalya Bisiklet Turu Genel Direktörü Aydın Ayhan Güney, "Antalya dünyanın en gözde bisiklet kamp merkezlerinden birisi olabilir" dedi...
 
Uluslar arası Bisiklet Birliği’nin Tour of Antalya powered by Akra başlıyor. 
 
Uluslarlarası Bisiklet Birliğf nin takviminde 2.2 kategorisinde 4 etaplı yol yarışı olarak, "Adrenalin Antalya'da yükseliyor" sloganıyla düzenlenen organizasyonda, 21 ülkeden 28 takım yarışacak. 
 
Tura katılan 168 sporcu, 4 gün boyunca 500 kilometre yol katedecek. 
Antalya'dan, aralarında Almanya, Rusya, Moskova, Suudi Arabistan'ın da bulunduğu 13 ülkeye haftada 41 sefer düzenlenecek. THY, artık kışın da uçuşlara devam edecek...
 
THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, 2019'da var olan doğrudan uçuş noktalarına yeni noktalar eklediklerini belirterek, "Antalya'dan THY olarak 13 doğrudan dış hat noktasına haftada 41 seferimiz olacak. Azerbaycan, Lübnan ve Suudi Arabistan'da bir nokta için ilave uçuş koymak için görüşmelerimiz devam ediyor. Buraya ilave etmeyi düşünüyoruz. Geçmiş yıllarda Antalya'nın genel itibarıyla Batı Avrupa'dan turist çeken bir yapısı vardı. Biz körfez ülkelerinden ve Ortadoğu'dan da yüksek verimli turistlerin Antalya'ya gelebileceğini düşünüyoruz." 
 
"Tel Aviv yükselen bir pazar"
 
Ürdün'ün başkenti Amman'a haftada 3 karşılıklı sefer düzenleyeceklerini ve uçuşların 3 Haziran'da başlayacağına değinen Olmuştur, 120 ülkede pazarlama faaliyetleri olduğunu ifade etti.

Ant Yapı, Bodrum Aspat'ta inşa ettiği Anthaven Otelinin işletmesi konusunda Radisson Hotel Group'un premium markası Radisson Collection ile anlaşma imzaladı....
 
 
5 yıldızlı 120 oda kapasiteli ve butik otel konseptinde olduğu bildirilen otel 2021 yılında faaliyete geçecek. 
 
Hyatt grubunda 23 yıldır dünyanın farklı ülkelerinde ve departmanlarında görevyapan Rufat Babayev, Grand Hyatt İstanbul ve Park Hyatt İstanbul oteller genel müdürlüğüne atandı...
 
 
2003 yılında Hyatt Oteller bünyesindeki ilk görevine Hyatt Hotel Bakü’de başlayan Babayev; Hyatt Regency Varşova’nın ardından Hyatt Regency Kiev’e otel yöneticisi olarak atandı. 2015 yılında Hyatt Regency Thessaloniki’ye Genel Müdür olarak geçen Babayev, Grand Hyatt İstanbul ve Park Hyatt İstanbul otellerinde Genel Müdür olarak görev yapacak. 
Otelin Yönetim Kurulu Başkanı Betül Cesur,bu yatırım üst standart hizmeti ile Bodrum Turgutreis'e canlılık ve yeni bir soluk getirecek' diyor.
 
Bodrum Turgutreis D- Marin karşısında bulunan My Marin Turgutreis, yenilenen yüzü ile 1 nisanda  hizmete giriyor.

Otel ve turistik tesislerdeki mağaza, dükkan, stant ve benzeri işyerleri için dövizle kira talep edildiği iddiası TBMM gündemine taşındı...
 
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, otel ve turistik tesislerdeki mağaza, dükkan, stant ve benzeri işyerleri için dövizle kira talep edildiği iddiasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Zeybek, sorusunun Kültür Ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy tarafından yanıtlanmasını istedi.
 
CHP'li Zeybek, "13 Eylül 2018 tarihli 30534 sayılı resmi Gazete'de yayınlanan 85 Karar Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı'nda Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile dözvizle kira sözleşmesi yapılamayacağı ve geriye dönük yapılan kira sözleşmeleri için ise, 30 günlük süre tanırarak sözleşmelerin Türk Lirası cinsine çevrilmesine karar verilmiştir.
Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Holding. İçine girdiği mali sıkıntıları aşmak için turizmde yurtdışında ve yurtiçindeki yatırımlarını satmaya devam ediyor. Gündemde Marmaris'teki Grand Azur var....
 
Doğuş Grubu içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşmak için bir yandan alacaklı bankalara olan borçlarını yeniden yapılandırma görüşmeleri yaparken bir yandan da bu anlaşma için elindeki varlıkları satıyor.
 
Doğuş’un elinde olup sattığı varlıklar arasında turizm yatırımları da var.
 
Doğuş’un turizmdeki önemli yatırımlarından olan Marmaris’teki Grand Azur otelini TUI’ye satmak için görüşme yaptığı öğrenildi.

 

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, 'Geçen yıl ilk kez Perge yılı olarak başlatılan çalışmalar bu yıl Aspendos yılı ile sürdürerek Antalya'nın güneş-kum-deniz olanakları yanında kültür turizmini de geliştiriyoruz.'...
 
Antalya’nın “2S” olarak tanımlanan Sun-Send-San (Güneş-Kum-Deniz) yanında sahip olduğu turizmin diğer alanların da geliştirme çalışmalarını hızlandırdı.
 
Kısa adı AKTOB olan Akdeniz turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin geleneksel aylık toplantısında konuyla ilgili bir sunum eşliğinde konuşma yapan AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, bu alanda yürütülen projeleri her kesimin sahiplenmesi gerekiyor söyledi
AKTOB Başkanı konuşmasında şunları söyledi:
 
“Antalya markasının deniz, kum, güneş üçlemesinin yanında, kültürel değerlerinin de öne çıkması bakımından, Antalya’da bulunan tarihi değerlerimizin tanınması ve ziyaret edilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl ilk kez Perge yılı olarak başlatılan çalışmalar bu yıl 2019 Antalya’da Aspendos yılı konseptinde sürüyor.
 

Maldivler eski cumhurbaşkanı Abdulla Yameen turizmi geliştirmek için kamu adalarını kiralamada yolsuzluk yaparak hesabına 1 milyon geçirdiği gerekçesiyle tutuklandı
 
Maldivler’in 2013-2018 yıllarında görev yapan 6. cumhurbaşkanı Abdulla Yameen Abdul Gayoom, Maldivler Pazarlama fonlarını zimmetine geçirdiği ve için kara para akladığı iddiasıyla tutuklandı.