Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın TravalShop Turkey ile Hindistan'da yapılan B2B workshopunda 200'ün üzerinde tur operatörü ve seyahat acentesine konuşan Delhi'deki Türkiye Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar Türkiye ve Hindistan'ın turizmde iki yükselen pazar olduğunu belirterek 'Türkiye ile çalışan kazanır' dedi.
Hindistan’ın 6 ayrı şehrinde yapılacak B2B workshopunun ilk gün sabah firmalar daha önce aldıkları randevular ile yüz yüze görüştü.
Öğleden sonra  200'ün üzerinde Hintli tur operatörleri ve seyahat acenteleri Türkiye'yi tanıtım toplantısına, 
Türkiye'nin Hindistan Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar ve Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Ataşesi Deniz Ersöz de katıldı.
 
 
Büyükelçi Torunlar, toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye ve Hindistan arasında son dönemde siyasal alanda yaşanan olumlu gelişmelerin turizme de çok katkısı olacağını söyledi.
Torunlar konuşmasında Hintli tur operatörleri ve seyahat acentelerine seslenerek Türkiye ile çalışan herkesin  kazanacağını söyledi.
 
 
 
Toplantıda konuşan Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Ataşesi Deniz Ersöz de Türkiye olarak Hindistan pazarına verilen önemi anlatırken Türkiye’nin genel olarak Asya ülkelerine bu kapsamda Hindistan pazarına da önem verdiklerini söyledi. Bu kapsamda iki ülke sektör temsilcilerinin bir araya gelmesine destek verdiklerini kendisinin de 6 şehirde yapılacak workshoplarda sektörle birlikte olacağını belirtti. 
 
 
 
B2B Türkiye Hindistan workshop’unu organize eden TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender bu workshop iki ülkenin turizm ilişkilerin bir üst düzeye çekmede dönüm noktası olacağı söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )