Avrupa'daki 30 ülkeyi kapsayan araştırmaya göre, Avrupa'nın en pahalı ülkesi İzlanda olurken, en ucuz ülkesi Bulgaristan olarak kayıtlara geçti.
 
Alman araştırma şirketi Statista’nın verilerine  göre,  Avrupa’nın en pahalı ülkesi İzlanda olarak belirlendi. Böylelikle İzlanda’nın pahalılık oranı yüzde 171 olarak görülürken, son 17 yılda ise yüzde 33,9 oranında daha fazla pahalılık yaşadığı kaydedildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın TravalShop Turkey ile Hindistan'da yapılan B2B workshopunda 200'ün üzerinde tur operatörü ve seyahat acentesine konuşan Delhi'deki Türkiye Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar Türkiye ve Hindistan'ın turizmde iki yükselen pazar olduğunu belirterek 'Türkiye ile çalışan kazanır' dedi.
Hindistan’ın 6 ayrı şehrinde yapılacak B2B workshopunun ilk gün sabah firmalar daha önce aldıkları randevular ile yüz yüze görüştü.
Öğleden sonra  200'ün üzerinde Hintli tur operatörleri ve seyahat acenteleri Türkiye'yi tanıtım toplantısına, 

2017 yılı ortası itibariyle Coral Travel e sahib olan OTI Grubuna ait olan Düsseldorflu tur operatörü FERİEN Touristik yenı bir Provizyon modeli yayınladı. Bu modelde Otium Otelleri ve Xanadu Resort otelleri satışından yüzde 13'e varan komisyon mümkün.

FERIEN Touristik ve Coral Travel reyervaszonları birlikte aynı havuzda toplanıyor ve Otium Otelleri ve Xanadu Resort otelleri satışlarındada provizyon tepe noktası olan yüzde 13'e ulasılıyor.