Atlasglobal Havayolları Rusya ve Kazakistan'dan Anex ve Intourist ile yaptığı anlaşmalar çevreçevinde 2 milyonu aşkın turisti Türkiye'ye taşımayı hedefliyor...

 


 
Atlasglobal Havayolları bu yıl Antalya’ya 1 milyon 750 bin, Dalaman’a ise 300 bin turist  taşıyacak.
 
Atlasglobal’in Rusya ve BDT Bölge Temsilcisi Orhan Sancar, Rusya ve Kazakistan’dan Antalya ve Dalaman’a 22 ayrı şehirden uçacaklarını söyledi.
 
Sancar, Anex Tour ve Intourist ile yaptıkları anlaşmalar ile Rusya ve Kazakistan’dan 2 milyonu aşkın turisti Türkiye’ye taşımayı hedeflediklerini belirterek, erken rezervasyon döneminde satışların yüzde 25’ini gerçekleştiğini söyledi.
 
2017 yılında Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkerinde gösterdiği performans ve elde ettiği sonuçlar ile 2018 yılı için 3 katına çıkan talebi karşılamak amacıyla destinasyon sayısını 22 gibi rekor bir sayıda arttırdıklarını söyleyen Orhan Sancar, uluslararası arenada büyüme stratejisi doğrultusunda yurt dışındaki tarifeli uçuş noktalarını artırmaya devam edeceğini belirtti.
 
Sancar, Antalya ve Dalaman çıkışlı direk seferlerin Rusya’daki 19 yeni uçuş hattının başta St. Petersburg ve Moskova olmak üzere önemli şehirleri kapsadığını, Kazakistan uçuş noktalarının ise Astana, Almati ve Karaganda olduğunu söyledi.
 
Tur operatörü ortakları ile tarifeli seferler düzenleyerek ana hedeflerinin Türkiye’ye gelecek olan turist sayısının arttırılması ve perakende pazarlama yöntemi ile turizmin 12 aya yayılması olarak açıklayan Sancar,  Atlasglobal’ın verdiği hizmetlerdeki kalite sonucunda rakip havayollarının da hizmet kalitelerini yeninden gözden geçirmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )