Russiatourism'in Rusya Sivil Havacılık'ın Azur Air lisansının iptal edilebileceğine ilişkin bildirimi üzerine yaptığı duyuru üzerine Anex Tour'dan açıklama yapıldı...
Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex’in havayolu şirketi Azur Air’in lisansının 21 Martt’ta sona ereceğine ilişkin Rosaviation’ın yaptığı bildirimden sonra Rusya Federal

Turizm Örgütü Russiatourism de devreye girerek seyahat acetelerine duyuru yapması üzerine Anex Tour' açıklama yaptı
 
Anex Tour'dan yapılan açıklama şöyle:
 
Rusya’ nin Sivil Havacilik otoriteleri tarafından AZUR Air Havayolları’na verilen uçuş sertifikası kısıtlama uygulamasından sonra, havayolları 19 Mart 2018 tarihi sonrası için  bilet satışıi yapılmadığını bildirdi.
 
Rusya’nın uçuş kurallarına göre charter uçuşları için bilet kesimi uçuştan önce en erken 14 gün, en gec 3 gün önceden yapılmaktadır.
 
14 Şubat tarihi itibariyle AZUR Air havayolları gerekli olan tüm evrakları tamamlayıp Rusya Sivil Havacılık otoritelerine teslim etmiştir.
 
En kısa zamanda uçuş sertifikasına verilen kısıtlamanın kaldırılması beklenmektedir.
 
Öte yandan AZUR Air Havayolları’nın operasyonunda ve planlarında değişen bir şey yok. Güney Sahalinsk’ten Kaliningard’a kadar gelişmiş uçuş ağı, güvenli uçuş ve kaliteli servis ilkeleri ile AZUR Air Havayolları Rusya’nın lider charter havayollarından biridir ve ülke genelinde charter uçuşlarının yaklaşık % 30’unu gerçekleştirmektedir.

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )