Son yıllarda hızlı büyümesi ile dikkat çeken Almanya'nın 4. büyük grubu FTI Flight Trading adıyla kurduğu şirket üzerinden kendi havayolunu oluşturma çalışmalarını hızlandırdı....

 Almanya'nın dördüncü büyük tur operatörü FTI, kendi hava yolu şirketini kurma sürecini hızlandırdı.
 
Bu kapsamdra geçtiğimiz yılın ekim ayında FTI Flight Trading GmbH adında bir şirket kuran tur grup Berlin ve Münih'te ofis açtı.
 
Kurulacak hava yolu şirketinin amacını 'Hem B2B hem de B2C  alanında tüm dünyaya tedarik sağlamak' olarak ilan eden FTI Flight, FTI'ın müşterilerinin yanında üçüncü parti tur operatörlerine de kapasite sağlayacak.
 
Almanya’da yayınaınan Fvw Dergisi’ndeki habere göre FTI bu alanda deneyimlerini kendi havayolunu kurarak değerlendireceği belirtilerek şöyle deniyor:
 
''Almanya'nın dördüncü büyük tur operatörü olan FTI, full charter uçaklardaki kapasitesinin bir bölümünü zaten başka tur operatörlerine satıyor.''
 
Ekibini kurdu
 
FTI Flight Trading'in yönetimini CEO Dietman Gunz ile Anja Ruppert'in üstleneceği belirtiliyor. FTI, eski Niki çalışanı olan ve Air Berlin ve Niki'nin kapasitesini tur operatörlerine satan  Nicola Gregor'u da transfer etti. Nicola Gregor şu anda, çoğu eski Niki çalışanı, 20 kişilik bir takımın başında bulunuyor.
 
Haberde FTI’in şu anda tur operatörü olarak gösterdiği faaliyeti,  destinasyon yönetim şirketi Meeting Point ve otelleri MP Hotels yanında  havayoluna da girerek seyahat pazarının her alanında faaliyet gösteriyor olacağı belirtiliyor.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )