Dalaman Havaalanı Müdürü Hamdi Güvenç, Berlin'de yaşayan Türklerden ve acentelerden, Dalaman'a sefer düzenlenmesi için yoğun talep vardı' dedi..
  
Alman hava yolu şirketi Germania, Berlin-Dalaman arasındaki ilk seferini gerçekleştirdi. YDA Dalaman Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, ''İlk sefere gösterilen ilgi bizi sevindirdi. Alman pazarı ülkemiz kaynak marketlerinin başında geliyor. Alman pazarı stratejik bakımdan çok önemli.' dedi.
 
İlk uçuş için Tegel havaalanı’nda düzenlenen törene;  Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç  ve İş Geliştirme Direktörü A. Orçun Songur, Germania havayolu üst düzey yöneticisi Claus Altenburg ve Türkiye nin Almanya turizm müşaviri Hüseyin Gazi Coşan katıldı.
 
Burada kısa bir konuşma yapan Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç “Turizm sezonu iyi bir gelişme ile başlıyor. Berlin’de yaşayan Türklerden ve acentelerden,Dalaman’a sefer düzenlenmesi için yoğun talep vardı. İlk sefere Alman halkı ve Türk vatandaşlarımızın yoğun ilgisi bizi sevindirdi” dedi.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )