Onur Air, Tatilbudur.com ve TAV Havalimanları ortaklığında ilk kez İstanbul'dan Makedonya Ohrid'e direkt uçulacak. Tatilbudur.com, Makendonya'ya en çok turist gönderen tur operatörü olmayı hedefliyor....
 
 
UNESCO korumasında olan ve Safranbolu evlerine benzer yapıdaki Ohrid’e uçuşlar, 15 Nisan’da haftada bir kez (pazar günü) düzenlenecek. Vize uygulamasının olmadığı Ohrid’e olan uçuşlar 7 Ekim’e kadar devam edecek.
 
Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy ve Tatilbudur.com CEO’su Cenk Aydın, Atatürk Havalimanı’nda bir basın toplantısı gerçekleştirerek, Ohrid için başlayacak direkt seferleri anlattı.
 

 
2010 yılında Üsküp-Ohrid Havalimanını devraldıklarını belirten TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy, uluslararası fuarlarda Makedonya ve Ohrid’i tanıtarak Hollanda, İsrail, Sırbistan ve geçen sene dahil olan Polonya gibi destinasyonlardan geri dönüş aldıklarını bildirdi.
 
 
Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun
1 ile başlayacak 4’e çıkacak
 
 “Bazı şeyler vardır gururduyduğunuz ve sizi heyecanlandıran” diyerek konuşmasına başlayan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun da, Onur Air olarak sefer yapılmayan değişik yerlere seferler düzenlemeyi sevdiklerini ifade ederek “Tatilbudur.com bizi bu konuda hareketlendirdi, TAV Havalimanları da destek verdi. İstanbul-Ohrid arasındaki direkt seferlerimize haftada bir 15 Nisan’da başlayacağız. İleri ki zamanlarda bu uçuş sayısını üçe dörde çıkarmayı planlıyoruz” diye konuştu.
 
 
Tatilbudur.com CEO’su Cenk Angın
“Makedonlya’nın 1 numarası olmayı hedefliyoruz”
 
Tatilbudur.com olarak bu sene 20. yıllarını kutladıklarını ifade eden Tatilbudur.com CEO’su Cenk Angın ise böyle bir ilke imza attıkları için ayrı bir heyecan duyduklarını söyledi. Ohrid’e yapılacak olan uçuşların ticari anlamda ilk uçuş olacağından dolayı önemli olduğunu vurgulayan Cenk Aydın, sözlerine “Bu tur özelinde büyük bir operasyonel bütçe ayırdık. Ohrid, Rense, Manastır, Tiran, Podgorica, Budva, Kotor, Trebinje, Poçitel, Blagaj, Monstar, Saraybosna, Belgrad ve Üsküp’e 7 gece 8 günlük bir tura başlayacağız. Bu uçuşlar sayesinde Türkiye’den Makedonya’ya en fala turist götüren tur operatörü olacağımızı düşünüyoruz. Altı ülkeye Türk turistler için vizesiz tatil yapma imkanı sağlıyoruz. Eskiden Ohrid’e direkt uçuş olmadığı dönemlerde ya Üsküp’e ya da Tiran’a uçup oradan kara yoluyla devam ediliyordu. Şimdi bu ortaklık sayesinde uçuşlar daha kolaylaştırıldı.”dedi.
 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )