THY ve Lufthansa'nın ortak şirketi SunExpress Havayolları, Antalya'nın yurtdışı koltuk kapasitesini, 2018 yılı için 3 milyonun üzerine çıkardı.

Türk Hava Yolları (THY) ve Alman Lufthansa Havayolları’nın yüzde 50'şer ortaklığındaki SunExpress Havayolları, bu yıl turizm sektörünün Avrupa pazarındaki çift haneli büyüme beklentileri doğrultusunda hem yurt dışı koltuk kapasitesini, hem de direkt uçuş noktalarım artırdı.
 
SunExpress Havayolları, Antalya'nın yurt dışı koltuk kapasitesini, 2018 yılı için 3 milyonun üzerine çıkardı.
 
 
 
 
 

 
Dört noktaya direkt uçuş
 
DHA’ya konuşan SunExpress Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen, Antalya'dan iç hatlarda 8 noktaya, Avrupa'da ise 27 noktaya direkt uçuş gerçekleştirildiğini belirterek, bu yıl Avrupa'daki direkt uçuş noktasına 3 yeni şehrin eklendiğini söyledi.
 
Antalya Havalimanı'ndan Londra, Brüksel ve Bükreş'e, Gazipaşa Havalimanı'ndan da Köln'e Antalya'dan direkt uçuşların başlatılacağını dile getiren Özen, Antalya'yı hem iç hatlarda, hem dış hatlarda en fazla noktaya bağlayan havayolu şirketi olduklarını açıkladı.
 
Hedef 10 milyonu aşmak
 
Geçen yıl iç ve dış hatlarda toplam 8.8 milyon yolcu sayısına ulaştıklarını da anlatan Alper Özen, bu yılki yolcu sayısı hedeflerinin 10 milyonu aşmak olduğunu söyledi.
 
Türkiye ve Antalya'ya bu yıl Avrupa'dan ilginin çok iyi olduğunu belirten Özen, son olarak katıldıkları ITB Berlin fuarında gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını kaydetti. Özen, “Taşıdığımız yolcu sayısının yüzde 60-70 civarındaki kısmım yurt dışı oluşturuyor. Antalya'ya ve Ege Bölgesi'ne tarifeli seferlerle yaz-kış en fazla turist getiren havayolu şirketiyiz. Bu yazla beraber Antalya pazarı için 3 milyondan fazla koltuk arz edeceğiz" dedi.
 
Alper Özen, SunExpress'in Antalya merkezli firmasının yanı sıra Almanya merkezli olarak da hizmet verdiği ve SunExpress Almanya olarak da Türkiye haricindeki 20'den fazla ülkede 60'dan fazla destinasyona uçuş gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.
 
Dünyanın en önemli turizm fuarlarından ITB Berlin'de, yaklaşık 400 metrekare alanda Antalya'nın plajlarından esinlenilen bir stant kuran SunExpress Havayolları, standın zemininde Antalya sahillerinin kumunu kullandı. Şezlong, mini golf, plaj beach bar ve kokpit ile süslenen SunExpress'in standı büyük ilgi gördü.
 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )